Elpusztult a legöregebbnek tartott emberszabású majom
A mintegy 75 évig élt Margrit a frankfurti állatkert legendás bonobója volt.
A mintegy 75 évig élt Margrit a frankfurti állatkert legendás bonobója volt.
A szem követésére kifejlesztett technológiának köszönhetően a tudósok minden eddiginél erősebb bizonyítékot mutattak arra, hogy az emberszabású majmok is rendelkeznek a tudatelmélet avagy a mentalizáció képességével.
A valaha élt legnagyobb emberszabású majom, a Gigantopithecus blacki csaknem kétmillió éves maradványából sikerült genetikai anyagot kinyerniük kínai és dán kutatóknak.
Kiderült, hogy a Rudapithecus az emberszabású majmokkal és a mai emberrel is rokonságban állt, a háta pedig már hasonlított a mai emberéhez.
A valaha talált legapróbb emberszabású majomfaj fosszíliájára bukkantak Kenyában amerikai kutatók.
Eddig ismeretlen majomfaj egyedének maradványaira bukkantak egy ősi kínai sírban.
Vila öt generáció matriarchája volt a San Diego-i szafariparkban.
Kiderült, a 800 egyedes izoláltan élő populáció egy önálló fajt alkot.
Majdnem két éven át háziállatként tartották Josst, az orangután árvát. Az állat totálisan traumatizált állapotba került az évek alatt.
Üvegablakon keresztül mutattak bűvésztrükköt egy állatkertben lakó orangutánnak, ami láthatóan istenien szórakozott rajta.
Az emberszabású majmok és az ember közötti átmenetet jelenthetik a majd kétmillió éve élt ismeretlen teremtmények, amelyeknek csontvázát Dél-Afrikában fedezték fel. A leletről a Science tudományos folyóirat pénteki számában jelenik meg tanulmány.